S nástupem oblíbenosti televize přes internet a celkově rozšíření televizorů s podporou online aplikací, se začala ukazovat i celá řada streamovacích služeb. Mezi nimi rozhodně nejsou žádní troškaři, ale naopak pořádní giganti jako je HBO, Netflix či Amazon.

A právě Amazon Prime je jednou z těch, které patří mezi poměrně dost mladé. Na druhou stranu… zároveň musíme říct, že streamovací platforma Amazonu nabízí výborné plusy. A dokázala tak konkurenci z mnoha ohledu překrýt.

Streamovací služba a její kvality

Od globální služby bychom asi dneska už nečekali nic menšího, než jsou věci jako je neustálá online dostupnost rozsáhlých videoték, a především podporu jak televizorů, tak i aplikací pro telefony nebo přehrávání v internetových prohlížečích. To všechno je zkrátka běžné.

Amazon dokázal nabídnout poměrně dost zajímavé výhody hlavně v oblasti neobvyklých a kvalitních titulů, čímž jako streamovací služby dostává glanc pořádné nabídky.

Vysoká dostupnost u nás

Pokud se budeme bavit o dostupnosti, tak je Amazon dost možná bezkonkurenční. Díky spolupráci s dalšími servery jako je streamovací služba Twitch a další podobné, nabízí Amazon Prime předplatné v řádu desítek korun měsíčně. To je rozhodně bezkonkurenční záležitost, protože většinou jsou ceny oproti Amazonu i mnohonásobné.

Všechno není jenom o internetové televizi

Dost často se zopakovalo že jako streamovací služba je Amazon hlavně televize přes internet. To je pravda, ale nabízí přesah i do jiných oblastí. Tou asi opravdu nejlepší jsou takzvané Amazon Drops. Tyto položky jsou propojeny s dalšími partnery, především potom videohrami. Díky jedné registraci můžete získávat zdarma bonusové předměty. Pro mladé s láskou ke hrám a podobným aktivitám se tak bavíme o dokonalé variantě.