Dlouhé čekání je konečně u konce a 5G síť je tak veřejně dostupná i pro českou veřejnost. Síť 5G přitom měla se svým spouštěním celou řadu komplikací. Jednou z hlavních komplikací, které síť 5G potkaly, byla dražba vysílacích pásem, které tato síť používá.

Přesně tento problém tak více jak rok komplikoval spuštění nové technologie pro mobilní internet, kvůli čekání na nového operátora. Dnes se podíváme na výhody, které 5G síť nabízí a také na to, zdali se na ně vyplatilo tak dlouho čekat.

Nové datové pásmo, které 5G síť nabízí pro vzdálené ovládání

Hlavní novinkou pro spoustu lidí je nové datové pásmo, které společně s novou 5G technologií do Česka přišlo. Pokud to vezmeme opravdu velice jednoduše, tak si můžeme představit připojení pomocí mobilní datové technologie jako cibuli. Je tvořena jednotlivými vrstvami, přičemž každá z nich je něčím specifická.

Ta „cibule“, kterou přináší síť 5G, je výjimečná tím, že obsahuje novou datovou vrstvu určenou pro dálkové ovládání. Například ovládání chytré domácnosti, nebo řízení elektroniky přes mobilní síť tak bude mnohem jednodušší, než tomu bylo dřív.

Větší rychlost je samozřejmostí

Větší rychlost je naprostý základ a nová 5G síť nám v tomto ohledu nabízí spoustu novinek. Zaprvé se podařilo s příchodem nové generace 5G zefektivnit rychlost odezvy u mobilních technologií. To například pomáhá lepšímu běhu různých aplikací fungujících na bázi remote control.

Rychlost připojení jako taková je ale mnohem vyšší. Síť 5G by na mobilních zařízeních se standardem 5G mohla dosahovat rychlosti až sta megabitů. Čímž dokáže předčít dokonce nejedno standardní připojení k internetu, které se používá v domácnostech. Budoucnost, kterou nabízí 5G je tak rozhodně pozitivní a neváhejte s pořízením nových telefonů, které nový standard zvládají.