Není to tak dávno, co se dostala 5G síť konečně do rukou standardních uživatelů a můžeme ji tak dnes a denně využívat na poměrně velké ploše České republiky. Jedná se o nový standard bezdrátových sítí, které opět přinášejí o něco lepší vlastnosti.

Ačkoliv u nás se dá říct, že je 5G síť stále poměrně dost schovaná jen v některých oblastech, tak se naopak její výhody nedají zpochybnit. A přesně tyto výhody budou také předmětem dnešního článku.

Neuvěřitelná rychlost připojení

Hlavním důvodem je, že mobilní internet může s plnou sílou 5G dosahovat neuvěřitelných rychlostí. Maximální rychlost může dosahovat v ideálních podmínkách až 600 megabitů! To je rozhodně takový výkon, který nedokáže nabídnout dodnes celá řada jinak standardně užívaných připojení v domácnostech.

5G síť a snížení odezvy

Odezva připojení a rychlost není opravdu to stejné. I při vysoké rychlosti totiž můžeme mít vyšší odezvy, což by mohlo být problémem hlavně pro různé aplikace s potřebou okamžité komunikace. Díky tomu tak mobilní internet třeba ještě nezná takový boom multiplayer her. Ten je ale s příchodem 5G sítě rozhodně na dosah.

Ideální pro pokročilé technologie

Nemyslíme tím neomezená data, ale spíše robotiku a automatizaci. Právě snížení samotné odezvy totiž má prsty v tom, že dneska už mohou technologie plně fungovat také pře 5G síť.  Díky tomu tak dostáváme do rukou nové možnosti chytrých domácností.

Lepší propustnost signálu

Určitě znáte moment, kdy se najednou mobilní internet okamžitě zhorší při vstupu do budov. Jedná se o propustnost signálu, která značí, jak moc signál ovlivní průchody skrze překážky, především pak pevného charakteru. Ačkoliv ani 5Gs síť není žádným zázrakem co by tento problém neřešil, tak už ale jsou moderní sítě opět o něco dostupnější, než u standardů 4G a 4G+.