Do 5G aukce se přihlásilo celkem 7 zájemců. Výběrové řízení bylo na konci září ukončeno, o čemž Český telekomunikační úřad ve své tiskové zprávě informoval a dodal, že aukce má hned několik uchazečů.

5G aukce kmitočtů v pásmech 700 MHz a 3,4-3,6 GHz

Výběrové řízení trvalo několik týdnů a přilákalo vážné zájemce o kmitočty v pásmech 700 MHz a 3,4-3,6 GHz. S ohledem na zákon týkající se elektronických komunikací a samozřejmě i na podmínky výběrového řízení však Český telekomunikační úřad nemůže uvést jména konkrétních uchazečů.

Společnost ČEZ se do aukce nezapojila

I přes všechny domněnky a zprávy, které svého času kolovaly internetem a šířily se také mezi lidmi, je však naprosto jasné, že se do 5G aukce nakonec nezapojila společnost ČEZ. Pro mnohé je to velké překvapení, protože právě společnost ČEZ byla považována za jednoho z hlavních kandidátů na pozici v pořadí čtvrtého operátora na českém trhu.

Účastníci aukce nesmí nic prozradit

I samotní zájemci, kteří se do aukce o kmitočty ve výše zmíněných pásmech zapojili, nesmí svou účast ve výběrovém řízení nikterak komentovat nebo do světa vypouštět zprávy, jež by napovídaly, jak to vlastně celé je. Proto nyní můžeme jen hádat, kdo patří do finální sedmičky.