Internet v současné době využívá drtivá většina populace. Připojení k internetu se neustále rozšiřuje, jednotliví poskytovatelé se snaží předhánět jeden před druhým a zákazníkům nabízet kvalitní pokrytí a brouzdat v online světě tak můžete prakticky kdykoli a odkudkoli.

Internet je bezesporu fenoménem současnosti a pravda je taková, že bychom si bez něho neuměli svůj život představit. Využíváme jej nejen k pracovním, ale i osobním potřebám, máme jej doma, v práci, ve školách, v restauracích, u lékařů, dokonce i na zastávkách hromadné dopravy.

Internet a možná rizika

I když připojení k internetu využívá většina lidí, jen málokdo si uvědomuje rizika, která se k internetu pojí. Možná si i vy myslíte, že se vám nemůže nic stát, jenže opak je pravdou. Proto jsme pro vás připravili dnešní článek, ve kterém vám prozradíme 4 rady pro bezpečné používání internetu.

Rada první: nastavte si soukromí

Soukromí je věc, která by se rozhodně neměla podceňovat a na internetu už vůbec ne. Soukromé údaje byste měli střežit jako oko v hlavě a udělat maximum pro to, aby se nedostaly k nevyžádaným osobám. Jestliže používáte sociální sítě, věnujte pozornost zabezpečení, nastavte si viditelnost, což není vůbec složité a pečlivě si prostudujte všechny možnosti, jak si nastavit soukromí. Vyplatí se to!

Rada druhá: vymyslet silná hesla

Divili byste se, jak jednoduché je prolomit heslo. Existují lidé, kterým to trvá třeba jen dvě minutky a dostanou se tam, kam jste si sice zadali heslo, ale nebylo dostatečně silné. Ať už si tedy heslo nastavujete kamkoli, snažte se vymyslet co možná nejsilnější heslo, jehož součástí budou malá a velká písmena, číslice a speciální znaky.

Rada třetí: přemýšlejte nad připojením

Jak jsme již zmínili na začátku článku: internet je dnes dostupný prakticky kdekoli, často ve formě bezplatného Wi-Fi připojení, které mnoho lidí s oblibou využívá. Jestliže se někde připojíte na nezabezpečenou Wi-Fi, nezadávejte nikde svá hesla, protože zabezpečení nemáte v případě této sítě pod kontrolou a osobní údaje by tak mohly uniknout lusknutím prstu.

Rada čtvrtá: pozor na stahovaný obsah

Stahujete něco na internetu? V tom případě i pro tuto činnost máme jednu radu. Ať už stahujete z internetu cokoli, vždy se snažte stahovat jen z ověřených stránek, ze kterých nehrozí, že si společně s obsahem stáhnete i nevyžádaný malware. Ten může způsobit, že se vám zařízení zpomalí, v tom horším případě vás připraví o citlivá data.