Výpadek internetu

Žádné připojení k internetu není naprosto dokonalé, a proto se můžeme i u těch nejlepších dostupných technologií potkávat občas s výpadky internetu. Důvodů pro výpadky internetu přitom může být celá řada.


Některé jsou vyloženě na straně poskytovatele, jiné pak mohou být spíše přímo na vaší straně. V rámci této kategorie se dozvíte především to, co můžete udělat v rámci domova. A kdy případně volat podporu kvůli nefunkčnímu připojení.

Výpadek internetu, zapojování LAN kabelu do routeru

Co lze při výpadku internetu udělat doma?

Pokud nejste odborníci, tak je opravdu jen málo věcí, které můžete udělat. My vám ale nabídneme dva kroky, které dokáží víceméně vždycky vyřešit či zjistit, co se s vaším připojením zrovna děje.

Kompletní restart modemu

Nejjednodušší věcí, kterou můžete udělat, je jednoduchý restart modemu. Předtím, než budete cokoliv měnit, je nejjednodušší zkrátka vytáhnout modem z připojení k elektrické energii. A nechat ho tak pár minut odpočinout.

Během toho, co je modem odpojený byste v ideálním případě měli zkontrolovat všechny kabely vedoucí ze zdi i do zařízení. Odpojte je, zapojte zpátky a ujistěte se, že nejsou povytažené.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami

Kontrolky na modemu často hodně prozradí

Další možnost je kontrola jednotlivých kontrolek na modemu. U většiny modemů je standardní, že položka DNS nebo IN problikává v případě, kdy připojení funguje jako má. Může se ale stát, že je chyba mezi modemem a vaším počítačem. V tom případě nebude problikávat označení LAN, na kterém jste připojeni. V takovém případě zkuste přepojit do jiného LAN portu, nebo vyměňte úplně kabel.

Kdy volat techniky a podporu?

Pokud je výpadek už delšího charakteru a nic z toho co jsme napsali nevykazuje chybu, tak je vhodné se otočit na podporu. Většina společností má víceméně celodenní linky podpory, odkud mohou technici a operátoři nahlédnout dálkově až k vašemu připojení. Mohou tak jednoduše diagnostikovat problém a případně vaším směrem vyslat techniky.

Zároveň vás ale také mohou informovat o výpadku. Většina společností plánované výpadky předesílá emailovou komunikací. A u většiny poskytovatelů také máte možnost kouknout online na stránky, kde bývá mapa výpadků.

Nabídka tarifů

Zajímá mě