Zesilovač Wifi

 

Zesilovače Wifi jsou výbornou technologií do prostorů, kde potřebujete mnohem větší dosah bezdrátového připojení, než vám základní modemy a routery mohou nabídnout. Najdete je často také pod anglickými názvy extender nebo repeater.

Jak zesilovače Wifi vlastně fungují?

Zesilovače wifi fungují tak, že přijímají bezdrátové připojení k internetu v domácnostech a podnicích a z místa příjmu jej dál posílají pomocí vysílacích antén. Dá se tedy říci, že jsou jakousi prodlouženou rukou připojení a díky tomu můžete mít stabilní signál i na větších vzdálenostech. Některé zesilovače jsou dokonce vedeny vyloženě jako takzvané síťové mosty, kdy mají efektivně prodloužit připojení k internetu daným směrem, aniž by došlo ke ztrátám rychlosti.

Kde najdou Wifi zesilovače využití?

Vzhledem k tomu, že se jedná o zařízení posilující současné připojení k internetu se dá říct, že wifi zesilovače najdou svoje využití kdekoliv, kde je potřeba dostat připojení na delší než jen přirozené vzdálenosti zařízení.

Jako příklad mohou být domy a či kanceláře s většími rozměry, kde je potřeba držet stabilní připojení. Wifi zesilovače dokáží vysílat i na vícero frekvencích, takže můžete využít jak dvou a půl, tak i pěti gigahertzového pásma. U zesilovačů je ale potřeba sledovat zásadní parametr zobrazující maximální rychlost, kterou jsou schopny kvalitně přenášet.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 499 návštěvníků