Virtuální operátor

Virtuální operátor je druh poskytovatele telekomunikačních služeb, který se nestará o přímý provoz telekomunikační sítě, ale kapacity si odkupuje od klasických operátorů.

Definice virtuálního operátora

Hlavní definice už padla v úvodním malém odstavci. Není ale úplně přesná. Pro všechny telekomunikační služby využívají pevní operátoři vlastní fyzickou síť. Tu si menší hráči na poli telekomunikací nemohou dovolit a proto si pronajímají část sítě, či dovedností a kapacit od hlavních operátorů.

Virtuální operátoři tak využívají pouze konkrétní číst sítě, nebo její funkcionalitu, čímž získávají výhody, které vám jinak nemohou nabídnout klasičtí operátoři.

Jaké výhody virtuální operátoři mají?

Určitě se ptáte, jaké jsou výhody virtuálních operátorů. Hlavní výhodou je, že si virtuální operátoři specializují jen na konkrétní služby. Může jít o volání, nebo například i kvalitní mobilní internet. Ve všech případech je ale výhodou to, že využívají pouze část sítě nebo její konkrétní funkcionalitu. To se odráží na tom, že jejich náklady na provoz jsou podstatně menší, než je to u pevných operátorů. A díky tomu si mohou dovolit konkurenceschopné, nebo dokonce i nižší ceny, než jejich velká konkurence a hostitelé zároveň.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami