SMS

Služba krátkých textových zpráv je jednou ze základních technologií, které se napříč digitálními sítěmi provozují už od začátků jejich založení. Jsou určeny k přenosu jednoduchých textových zpráv a symbolů.

Jaký je rozdíl mezi SMS a MMS?

Naprostá většina lidí už narazila na hlášku, která v mobilu říká, že se aktuální zpráva z SMS přeměnila na MMS. Dříve byly MMS málokdy posílané, protože stály hromadu peněz a k jejich stažení bylo potřeba připojení na mobilní WAP. Dnes v rámci mobilního připojení k internetu podobná technologie funguje zcela odlišně. 

Každopádně zatím co SMS znamená anglickou zkratku short message service – neboli servis pro krátké zprávy, tak MMS znamená mnohem obsáhlejší multimedia message service – což znamená servis pro posílání multimédií. A jakékoliv grafické či zvukové prvky jsou velikostně mnohem obsáhlejší.

SMS v dnešní době

I když jsou SMS na ústupu, tak je mobilní operátoři nabízejí v rámci mobilních tarifů ve vysokých počtech, nebo na neomezené hranici. Pravdou totiž stále je, že i ve špatně dostupných oblastech, kde může být mobilní internet špatně dostupný pro posílání zpráv pomocí online prostředku jako messenger, nebo whatsapp, jsou SMS stále dostupné. Jejich cena se pro předplacené karty pohybuje okolí dvou až čtyř korun a jsou stále hojně využívány.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 90 návštěvníků