Set top box

Jedná se o přijímací zařízení, který běžný signál převádí na signál, kterému rozumí moderní televize. Bez něj bychom nebyli schopni jednoduše přijímat televizní vysílání.

Set top box a význam v domácnosti

Většinou se s ním setkáme v domácnostech i různých firmách. Zkráceně kdekoliv, kde je potřeba přijímat televizní vysílání. Set top box je přitom jakýmsi mezičlánkem mezi televizí a anténou, která přijímá signál.

Pomocí inteligentních obvodů mění set top box signál z antény na takový, který je televize schopná číst jako běžné televizní vysílání. Mimo toho rovnou set top box obstarává veškeré věci okolo ladění, jako je například přepínání jednotlivých kanálů, hledání správných satelitů a prvotní ladění a příprava kanálů na vysílání.

Druhy set top boxů

V současné době přechází naprostá většina kanálů na vysílání DVB-T2 a s tím je potřeba vyměnit i set top boxy v domácnostech. Ty, které se vyrábí v posledních letech jsou už připraveny na vysílání na standardu T2, ale starší set top boxy nejsou schopny modernější signál číst. Je proto potřeba je vyměnit, dokud nezačnou současné televize vysílat ve starém režimu DVB-T.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami