Satelitní internet

Satelitní internet je službou společnost Starlink, která se vyjímá naprosto ideální, tedy víceméně neomezenou, dostupností připojení k internetu. Jedná se totiž o připojení přímo k satelitu.

Jeden přijímač funkční kdekoliv na světě

Idea, kterou s sebou satelitní internet nese, je koneckonců poměrně jednoduchá. Stabilní a kvalitní internetové připojení komukoliv na světě díky rozsáhlé síti. Jediný talířový přijímač, který známe například od klasické satelitní televize, by nám k tomu měl bohatě stačit.

Cílem projektu jsou pochopitelně hlavně oblasti a klienti, kteří mohou mít dlouhodobý problém s dostupností připojení k internetu ve své oblasti. Konkrétně u nás se tak může jednat především o menší vesnice, nebo špatně dostupná horská pásma, která jsou mnohdy i turisticky velice atraktivní.

Jak vůbec celý nápad funguje?

Za technologickou realizací celého nápadu stojí společnost SpaceX, která je úzce svázána s nejbohatším člověkem na zemi, Elonem Muskem. Současnou síť tvoří téměř dva tisíce satelitů, které společnost samostatně vynáší na oběžnou dráhu.

Výhodou je, že při dobrém umístění může zařízení přijímat signál víceméně od celé řady satelitů, což má za následek vysokou stabilitu i rychlost nabízeného připojení k internetu. Je možné, se by mohl satelitní internet dokonce znamenat budoucnost světového připojení k internetu odkudkoliv.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami