QR kód

QR kód je grafickou zkratkou k zadávání informací nebo odkazů, které by byly jinak obtížně zapamatovatelné. Funguje podobně jako čárové kódy a může přenášet různé druhy dat.

Jak QR kód funguje?

QR kód se generuje pomocí aplikací a je určený k tomu, aby předával kódované informace. Někdy může skrývat obrázky, jindy pak texty a odkazy. Právě odkazy jsou častým použitím. Nejčastěji je ale QR kód využívaný v rámci bankovnictví na internetu nebo užívaný na produktových obalech, aby mohl kupující kdykoliv prohlédnout například kompletní specifikace různých výrobků. 

QR kódy se generují pomocí skriptů a na internetu je nespočet stran, který nabízí možnost generování QR na základě vámi vložených dat. 

Využití a skenování QR kódů

Pokud potřebujete, jakkoliv QR kód využít, tak potřebujete chytré zařízení s kamerou a také aplikaci, která umí šifrované QR kódy přečíst. Na internetu, Apple store nebo Google Play jich jsou celé desítky a není tak problém si vybrat. QR kód našel ohromné využití po celém světě a není žádnou vzácností, že se používá například i ke značení elektroměrů, lamp a dalších, díky čemuž můžete kdekoliv na jednom malém čtverečku uchovat kompletní technické specifikace. Použití pro vkládání plateb je pak dokonalou metodou, jak nikdy nesplést variabilní symbol apod.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 522 návštěvníků