Průměrná rychlost připojení

Průměrná rychlost připojení je zcela zásadní ukazatel pro veškeré uživatele internetového připojení. A to zcela bez rozdílu mezi kabelovým, bezdrátovým či mobilním připojením.

Co průměrná rychlost připojení značí?

Internetová síť je v dnešní době ohromným technickým fenoménem s téměř nekonečným počtem síťových prvků. Neustále se zvětšuje a zdokonaluje a s ní se zvyšují standardy a požadavky na poskytovatele připojení k internetu. Průměrná rychlost připojení je ukazatelem, který bude v naprosté většině případů odrážet váš konečný dojem z nabízených služeb.

Poskytovatelé v nabídkách uveřejňují maximální nabízenou rychlost. Tu vám doopravdy nabízejí. Ale z technologického hlediska dochází v určitých časech k přetěžování sítě na lokální úrovni a ta vám kvůli tomu zkrátka nemůže nabídnout maximální rychlost. Důležitá je pro vás pak ta průměrná.

Jak mohu zjistit rychlost připojení?

Svoji rychlost připojení k internetu můžete změřit kdykoliv. Na internetu existují různé testovací programy na průměrnou rychlost. Doporučuje se ale užívat ty programy, které dává k dispozici přímo váš poskytovatel připojení.

Při měření nikdy nevycházejte z jediného pokusu a pokoušejte se měřit připojení v různých časech a frekvencích. Z toho pak můžete jednoduše zjistit vaši průměrnou rychlost připojení k internetu. Mnohé měřící programy si navíc dobře pamatují předchozí měření a průměr nabídnou automaticky.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami