Poskytovatel (internetových či televizních služeb)

Internetové připojení všeobecně je službou poskytování dat na pevném nebo pohyblivém zařízení či bodě. Zprostředkovatelem jsou takzvaní poskytovatelé připojení a je regulovaný a hlídaný telekomunikačním úřadem.

Pevná internetová připojení

Pokud se bavíme o takzvaném pevném připojení, tak jej většinou najdete jako internet v domácnosti či pod podobným výrazem. Jedná se příjem internetového připojení díky přijímači či díky datové zásuvce přímo v domácnosti, kanceláři apod.

Většina hustě obydlených oblastí jako jsou sídliště měst jsou pravidla zasíťované místními poskytovateli telekomunikačních služeb a automaticky tak máte v domácnosti síťovou zásuvku a připojení k internetu tak není sebemenší problém. Jiné oblasti se pak musí spoléhat na přenos připojení vzduchem, kdy například v rámci jednoduchého přijímače v oknech mohou získávat signál z viditelného vysílače.

Mobilní připojení a sdružené služby

Mimo běžných domácích připojení poskytovatelé například dávají k dispozici i přenosné čipy. Pomocí adaptérů na SIM karty s datovými limity tak poskytovatelé mobilních služeb běžně poskytují i přenosné internetové připojení. Takový operátoři pak nabízejí například i internetovou televizi a další. Ve finále pak za obdržené možnosti zákazníci dostávají vyúčtovaní za takzvané sdružené služby. Veškeré obchodní aktivity poskytovatelé internetu i dalších služeb jsou pak hlídané telekomunikačním úřadem a českou obchodní inspekcí, které řídí a regulují jejích aktivitu.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami