PoE

Výraz PoE je zkratkou anglického názvu „Power over Ethernet“, což v přímém překladu znamená něco jako „energie přes ethernet“.  Jedná se druh připojení k energii, který je hojně užívaný u některých druhů vybavení.

Co to PoE je a proč vlastně vzniklo?

Power over Ethernet se začal postupně šířit s užíváním připojení k internetu v soukromých sférách. Není tak rozhodně nijak mladou záležitostí. K této technologii se užívá klasický kabel, který vám zprostředkovává i již zmíněné internetové připojení.

Rozdíl je ale v tom, že v soustavě kabelů mimo datových najdete také napájecí kabely. Ty nemají žádnou datovou hodnotu a jejich čirým významem je dodání energie do zařízení připojené pomocí ethernet kabelu. K takovým zařízením se potom nemusí ještě zvlášť vést kabel s elektrickým napájením, což je mnohdy technologická i organizační úleva.

Jaká zařízení technologii PoE používají?

Technologie PoE se používají výhradně pro taková zařízení, která permanentně užívají připojení k internetu a je potřeba k nim neustále připojovat. Typickým prvkem mohou být například některé bezpečnostní prvky webové kamery nebo čidla.

Na systému PoE ale často fungují také klasické AP, neboli Access pointy. Jedná se o fyzické vysílače, které zprostředkovávají připojení k internetu, většinou formou bezdrátového připojení.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 149 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 75 návštěvníků