Optické připojení

Optické připojení znamená připojení k internetu pro domácnosti a firmy, pomocí optického kabelu. Jedná se o bezkonkurenčně nejlepší dostupné připojení k internetu v současnosti.

Nevýhody optického připojení

Jako první začneme nevýhodami, protože těch optické připojení opravdu moc nemá. Tou nejzásadnější nevýhodou, je prozatím poměrně malá dostupnost. Opravdu jen část českých domácností se dostane k plnohodnotnému připojení k internetu pomocí optiky.

S tím je spojena i nevýhoda poměrně obtížné a nákladné výstavby sítí, což je zároveň i důvodem, proč jsou optické sítě prozatím nepříliš rozšířené mimo velká města v republice.

Výhod má optické připojení spoustu

Výhody ale dokáží jakoukoli ze zmíněných nevýhod hravě přehlušit. Jako první je potřeba zmínit opravdu pokrokovou rychlost připojení k internetu. Optické vlákno je rychlejším a spolehlivějším médiem, než do nedávna používané polovodičové obvody.

Pyšní se tak nejen opravdu velkou rychlostí a odezvou, ale také stabilitou. U různých druhů připojení jako může být bezdrátový internet, nebo kterákoliv z generací připojení pomocí DSL technologie, totiž stabilita patří mezi časté problémy. Optické připojení ale neřeší okolnosti, počasí ani běžné teploty a dokáže v různých okamžicích disponovat velice stabilní a konzistentní rychlostí. Cena připojení pomocí optického kabelu navíc není výrazně vyšší, než je tomu u starších technologií.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami