Měření rychlost internetu

Měření rychlosti internetu je jednou ze základních utilit, které pomáhají uživatelům připojení k internetu sledovat jeho vývoj a kvalitu. Většinou jsou běžně dostupné bezplatně a nabízí spoustu zajímavých možností.

Sledování všech důležitých hodnot připojení

Důležité je uvědomit si, že měření rychlost internetu opravdu neznamená jenom základní dvojici download / upload. Download je zde rychlost stahování a určuje, jak rychle dokážete načítat data ze vzdálených míst na internetu. Upload je oproti tomu pravý opak. Je rychlostí nahrávání a určuje rychlost, jakou data odesíláte.

Vedle nich jsou ale velice důležité i další hodnoty. Mezi nejdůležitější patří například ping, neboli odezva. Ten značí, za jak dlouho dokáže váš počítač na vázat kontakt se vzdáleným místem prostřednictvím připojení k internetu nebo síti. Měří se v milisekundách. Další důležitou hodnotou pak může být i jitter. Ten značí velikost výkyvu připojení. Čím menší je hodnota jitter, tím stabilnější je váš internet.

Cesnet speedtest

Jedním z nejlepších testů měření rychlosti internetu, je Cesnet speedtest. Jedná se o službu, která je veřejnosti zdarma dostupná online. Dokáže vám s vysokou přesností změřit veškeré zmíněné údaje a v mnoha ohledech ukáže i další důležité informace. Například vašeho poskytovatele, nebo vaši veřejnou IP adresu, pokud ji máte.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 149 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 883 návštěvníků