Malware

Malware je škodlivý kód, který má vždy za účel infikovat počítač za nelegálními účely. Malwary se pohybují volně po internetu a bránit se jim můžeme například antivirem.

Co malware je a jak nám může uškodit?

Malware je škodlivý program. To vyplývá i z jeho anglické zkratky skládají malicious – škodlivý a software – program. Jedním z mýtů je, že malware můžeme potkat jen při procházení po internetu. Do zařízení se ale může dostat například i přes vypůjčené flash disky a paměťová média. Program má většinou za úkol odesílání dat o vaší aktivitě, a tak jsou v nebezpečí především přístupová hesla. Občas může i počítač jednoduše „shodit“ do nepoužitelného stavu a vynutit tak reinstalaci.

Jak se malwaru vyhnout a bránit?

Vyhýbat se malwaru je celkem snadné. Navštěvujte na internetu jen ty stránky, které mají v adresním řádku zelený zámeček. Ten značí šifrované připojení SSL, které komplikuje jakoukoliv infikaci stránky a zvyšuje její důvěryhodnost. Obranou proti malwaru jsou většinou běžné antivirové programy jako například Avast. Přímo na čistění malwaru jsou pak i různé specializované programy.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami