LTE modem

LTE modemy jsou zařízeními, které poskytují internetové připojení na bázi mobilních dat. Fakticky fungují tak, že namísto internetové zásuvky získáváte data pomocí SIM karty s nahraným tarifem od mobilních operátorů.

Je LTE modem dobrým řešením?

Jsou oblasti, především ty řídce obydlené, kde není běžné internetové připojení k dispozici a je tak potřeba využívat mobilních dat. To by mohlo vypadat jako problém, ale mobilní data na úrovni připojení 3G nebo LTE jsou dostupné po naprosté většině republiky a připojení tak zůstává opravdu použitelnou variantou pro všechny klasické domácnosti se základními potřebami. LTE modem je ideální například na rekreační chatu, nebo ke krátkodobým připojením na různých místech.

Technologie LTE a 3G

Technologie mobilních dat formou LTE a 3G patří aktuálně k tomu nejlepšímu, co mohou sítě operátorů v České republice fakticky nabídnout. I když už se testuje mnohem modernější síť 5G a někde je dokonce i přístupná, tak je stále připojení formou 4G, či jeho varianty LTE nejčastější variantou. 

Pokrytí je u většiny operátorů stanovené až na 99% území České republiky a problémy s dostupností rychlého připojení jsou tak jen ve špatně dostupných oblastech kvůli členitému terénu. O něco pomalejší připojení 3G je ale dostupné ve větší míře včetně hůře dostupného terénu.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 898 návštěvníků