Konferenční hovor

Konferenční hovor znamená formu komunikace audiovizuální nebo vizuální metodou, kdy se hovoru zúčastní více, než tři účastníci. Technologie konferenčních hovorů se stala velice důležitou pro obchod i edukaci v rámci pandemie.

Jak uspořádat konferenční hovor?

Konferenční hovor jako takový může uspořádat kdokoliv, kdo používá konkrétní software a má aktivní připojení k internetu. Většinou se konferenční hovor koná v rámci některé z konkrétních skupin, které se dají v aplikaci nebo na webové stránce vytvářet.

Konferenční hovor před internet má tak jako jednu z důležitých vlastností ochranu, takže k němu bez hesla, odkazu či příslušenství ke skupině, nemůže nikdo přistoupit. Nejedná se jen o technologii, která by se užívala v prostředí desktop, ale lze jej realizovat i jako standardní volání přes telefon.

Jaké aplikace umožňují konferenční hovory

Aplikací, které konferenční hovor umožňují je celá řada. Možnost hromadného hovoru je například přidaná v klasickém messengeru, nebo na Skype a podobných aplikací. Zde dostává přednost především volání. Pokud naopak chcete dávat přednost desktopovému přístupu, tak jsou na PC extrémně oblíbené volné aplikace Microsoft Teams nebo alternativa od Google v podobě Google Hangouts.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami