ISP

Pod zkratkou ISP můžete najít celou řadu významů včetně několika technických. Nás ale zajímá ten nepoužívanější, který je zkratkou anglického výrazu Internet service provider.

 

Důležitost ISP pro moderní svět

Přímý překlad výrazu Internet Service Provider je „Poskytovatel internetového připojení“. Jedná se tak o nepostradatelný článek na trhu, díky němuž můžeme užívat nejen připojení k internetu, ale také různorodé mediální služby.

 V našich podmínkách jsou největšími poskytovateli připojení k internetu místní operátoři. Těm vévodí trojice operátorů ve složení Vodafone, T-mobile a O2. Důležité je zmínit také fakt, že existuje velké množství menších ISP, kteří se zabývají poskytováním připojení v lokálním měřítku. Jejich působnost je tak zaměřena na obce, okresy až kraje.

Jaký je rozdíl mezi pevným a virtuálním poskytovatelem?

Často můžete na trhu potkávat pojem fyzický a virtuální poskytovatel připojení k internetu. Rozdíl mezi nimi je jednoznačný. Fyzický poskytovatel připojení je zároveň vlastníkem sítě jako takové, která se stará o jeho šíření.

Naopak virtuální poskytovatel, nebo případně virtuální mobilní operátor, nabízí své vlastní služby a ceny, ale je kompletně pod nájmem pevného poskytovatele připojení.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 149 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 447 návštěvníků