Hotspot

Hotspot neboli anglicky „horký bod“ najdeme v informačních technologiích jako pojem, který značí přístupový bod k internetovému připojení, který většinou bývá široce přístupný veřejnosti. Ve všech případech se jedná o bezdrátovou technologii.

Bezdrátový hotspot a jeho četnost

Bezdrátové hotspoty se začaly hojně ukazovat před několika málo lety a stal se z něj naprostý standard pro větší místa jako jsou nákupní střediska, arény a haly a spousta dalších. Technologicky se jedná o vysílač internetového připojení pro širokou veřejnost, který se pohybuje ve standardních vysílacích pásmech tak, aby jej byla schopna přijmout veškeré zařízení pro evropský digitální standard. Rychlost internetového připojení je u hotspotů hodně relativní, protože u něj zásadně záleží na počtu současně připojených zařízení. Většina hotspotů periodicky odpojuje zařízení, aby zůstala připojena jen tak aktivní.

Technologie a realizace

V rámci budování hotspotu se jedná o běžné internetové připojení s běžně užívanými komponenty. Najdeme zde tak vysílače, přijímače, routery a modemy jako jsme zvyklí i z menších personálních sítí. Rozdíl je pouze ve vysílací frekvenci a s ní i pochopitelně v rychlosti připojení. Celá síť je totiž postavena na několikanásobek zařízení, která se zcela běžně připojí v rámci standardního domácího připojení.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami