Hashtag

Hashtag je jedním z moderních způsobů, kterým se označují klíčová slova na sociálních sítích. Je skvělým způsobem, jak sdílet konkrétní myšlenky, či příspěvky.

Jak hashtag vypadá a jeho význam

S hashtagy se na internetu setkáváme neustále. Jakékoliv slovo, které je zapsáno za mřížkou ve tvaru #tohlejemujhashtag je právě již zmíněným tagem.

Tag znamená anglicky označovat a přesně na to také hashtag vznikl. Díky němu je možné velice rychle a efektivně označit v komentáři k příspěvkům na sociálních sítích klíčová slova.

Využití hashtagu na internetu

Na základě těchto klíčových slov je pak jednodušší hledání příspěvků, stránek i skupin na naprosté většině sociálních sítí. Dá se používat dokonce jako SEO nástroj k mnohem většímu počtu zobrazení, kdy například konkrétním hashtagem označujete svoje články, videa a tvorbu k aktuálnímu dění.

Stejně tak nalezl hashtag i velice časté a praktické využití ve sdělovacích prostředcích veřejné správy. Například i v aktuální době koronaviru a krize kolem něj používají speciální hashtagy úřady k lepší komunikaci s veřejností a také zvýšení počtu sdílení a zobrazení jednotlivých příspěvků.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami