Hardware

Hardwarem se rozumí veškeré fyzické vybavení počítače a ostatních technologií (i mobil je hardware). Je výpočetní kapacitou, která poskytuje prostor pro nahrávání dat a souborů a práci s nimi.

Základní hardware pro každý počítač

Kdo někdy absolvoval výuku informatiky, nebo ji dokonce studoval, tak se mohl potkat s různými architekturami počítačů. Tou nejznámější je Von Neumannovo schéma, které naprosto přesně vykresluje základní hardware, bez kterého se zkrátka neobejdeme. Jedná se o základní desku, v níž jsou vsazeny – procesor, operační paměti, grafický adaptér. Procesor je doslova mozkem počítače. Cokoliv se udá v počítači, tak se stane na povel CPU. Operační paměti pak fungují jako „živá paměť“ ve kterých se dočasně uchovávají veškerá data, se kterými v daný moment počítač pracuje. Grafický adaptér se pak stará o to, abychom si i mohli prohlédnout výstup jako například při čtení tohoto článku na internetu.

O co vše jde počítač rozšířit

Schopnost rozšířit počítač ne vždy závisí přímo na vás. U stolních počítačů jsou základní desky zcela běžně vybaveny prázdnými sloty (prostorem pro další rozšíření), do nichž můžeme připojovat další zařízení. Může se jednat například o streamovací karty, pro živé vysílání na internetu. Síťové karty pro přijímání samotného připojení k internetu a také například další grafická karta, či pevný disk na soubory.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami