eSIM

eSIM Je speciální variantou SIM karty. Jedná se o SIM, která není fyzicky umístěná v telefonu, ale funguje na virtuální úrovni v rámci daného zařízení. U nás se jedná prozatím o poměrně málo využívané řešení.

Jaké jsou základní výhody eSIM?

U SIM i eSIM můžete využít naprosto totiž mobilní tarify a služby. V tom rozhodně žádný problémem není. Základní výhodou je ale fakt, že ne každý telefon má automaticky dualSIM modul. Pokud tak máte dražší stroj, kde potřebujete kupříkladu využívat soukromé a pracovní číslo, přičemž máte jen jeden slot na SIM, je jedním z nejlepších východisek eSIM.

Aktivace eSIM a nastavení služeb

Aktivace i nastavení služeb probíhá kompletně ve virtuálním prostředí. Pomocí aplikace můžete vybírat mobilní tarify, které chcete využívat. Jedinou podmínkou je, že musíte mít v mobilu i jednu fyzickou SIM, která bude fungovat pro eSIM jako prostředník.

Nenechte se ale mást, protože na každé z nich můžete používat zcela odlišné mobilní tarify. K virtuální eSIM je tak přiděleno vlastní číslo a zároveň i parametry daného mobilního tarifu, protože standardně nepotkáme eSIM, která by fungovala na principu nabíjecí karty.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami