DSL

DSL je zkratkou anglického názvu „domain specific language“, neboli v přímém překladu „doménově specifický jazyk“. Jedná se o funkci, která má zásadně dopomoci k překročení hranice mezi různými programovacími jazyky.

Každý pes jiná ves a DSL mezi nimi

Už od začátku rozvoje informačních technologií si odborníci uvědomovali důležitost konkurenčního boje a s nimi také i snahy o svůj vlastní přístup a klíč ke klientovi. DSL v tomto ohledu funguje jako prevence problémů jak na lokálním počítači, tak i přímo na internetovém prostředí. Denně se totiž setkáváme při běžném užívání počítače se spoustou odlišných technologií a jazyků. C++, Javascript, NETTE, Symphony, NET. Framework a desítky dalších jazyků a nadstaveb. A mezi nimi funguje DSL jako univerzální překladač, díky kterému se tyto jazyky dokáží domluvit.

Intertní a externí DSL

Interní a externí DSL je dvojice naprosto odlišných pojetí funkce této utility. Při interním DSL se jedná o specifikovanou sadu příkazů a znaků, se kterými se program dobře zná a dokáže s nimi kvalitně pracovat. Funguje pouze v oblasti dané aplikace a v žádné jiné. Externí DSL je naopak udělané tak, aby bylo schopné předat informace i do jiných jazykových skriptů Příklad je například na internetu hojně užívaný typ souborů XML přenosu dat.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami