DKIM

DKIM je zkratkou anglického pojmu „DomainKeys Identified Mail“, který se dá volně přeložit jako identifikátor doménových klíčů pro emaily. Jedná se o jednu z moderních technologií, které v současnosti pomáhají ochraně připojení na internetu.

Jaká je funkce DKIM?

Jedná se o něco jako virtuální certifikát. Velice jednoduše řečeno funguje DKIM tak, že umožňují jednoznačně identifikovat doménu, ze které email pochází. Pro příklad můžete například pomocí skriptu na stránkách odesílat emaily. Při odesílání emailu z vlastního webu ale můžete nastavit všechny parametry, jak jen chcete. A to včetně odesílatele. Můžete se tak klidně vydávat například za podporu portálu pripojto.cz.

Kdybychom neměli DKIM, tak bychom neměli nástroj k tomu, jak ověřit opravdového odesílatele emailu. Něco jako elektronická signatura, kterou DKIM zanechává, ale dokáže identifikovat přesnou doménu.

Proč vůbec DKIM vzniklo?

Připojení k internetu nabízí celou řadu možností. DKIM vzniklo původně jako jeden z marketingových prvků, kdy lze odesílat marketingová sdělení z příjemnějších emailů. Vedle toho ale může většina lidí z vlastní zkušenosti prokázat, že víceméně kdokoliv, kdo připojení k internetu používá, zároveň často obdrží obchodní nebo dokonce podvodný spam. Bez identifikátoru jako je DKIM by nebylo možné jednoduše zjistit, odkud případné podvodné či nevhodné emaily chodí. Díky DKIM to možné je.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami