Digitální televize

Digitální televize je nejmodernější technologií pro televizní vysílání. Můžeme jej znát v mnohem kratším názvu jako digitál, který postupně ve všech pásmech a oblastech nahrazuje starší a méně kvalitní analogový signál.

Digitálně televize a její vývoj

Poprvé se digitální televize objevila již v roce 1990, kdy byl analog stále hlavním standardem. Z technologické strany se jednalo především o vylepšení televizního přenosu v době, kdy se do domácností dostávala barevná televize. Digitální signál rovněž umožňuje takzvané multiplexové vysílání. Pokročilost technologií se výrazně mění podle regionů, ve kterém signál přijímáte, či dokonce i podle jednotlivých kanálů.

DVB a jeho velké výhody

Pro běžné digitální televize je standardní technologií DVB a dnes se hromadně přechází i k mnohem vyspělejší technologii DVB-T. Jejím unikátem je možnost přenosu více kanálů, či dat v rámci jednoho pásma. Mimo několika kanálů tak lze oddělit například více zvukových stop či přenášet zároveň i titulky či teletext. Od uvedení této technologie se tak do standardu dostaly i set-top boxy a zařízení, na kterých máte možnost například u sportovního kanálu měnit jazyky komentáře, či si dokonce utkání vychutnávat pouze s originálním zvukem.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami