Chytrá domácnost

Chytrá domácnost je pojem, který značí domácnost vybavenou chytrými technologiemi zpříjemňujícími každodenní život. Kolem chytré domácnosti se ale otáčí spousta dotazů ohledně praktičnosti a bezpečnosti.

Je dnešní chytrá domácnost bezpečná?

Ohromná spousta lidí se pojmu chytrá domácnost bojí kvůli svojí bezpečnosti. Technologie řídící chytrou domácnost pochopitelně využívají neustálé připojení k internetu a jsou proto dohledatelné pomocí různých síťových nástrojů.

Jejich zabezpečení je ale na nejvyšší úrovni. A právě zabezpečení bylo jedním z velkých důvodů, které brzdily po dlouhou dobu rozvíjení chytré domácnosti. Nejaktuálnější certifikáty připojení k internetu jsou ale na úrovni, kdy lze jednoznačně idenfitikovat a párovat jednotlivá zařízení víceméně kdekoliv po světě.

Jaká zařízení moderní chytrá domácnost obsahuje?

Chytrá domácnost obsahuje zařízení, která se víceméně řadí do každodenního užívání. Najdete tady například myčky nádobí, nebo pračky, jejichž pouštění a chod můžete ovládat před připojení k internetu pomocí mobilních aplikací.

Zároveň jsou ale velice populární i mnohem užitečnější systémy, jako může být kompletní vytápění v místnostech i celé domácnosti, řízené přes dálkovou aplikaci. K tomu se řadí například i ovládání rolet v oknech. Jednou ze společností, které stojí za rozvíjejícími se chytrými domácnostmi, je například populární firma Xaomi.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami