CAPTCHA

CAPTCHA neboli odborně zvaný Turingův test, je způsob, jak mohou webové stránky automaticky odlišovat běžné uživatele od robotů. Funguje tak jako jedna ze základních ochran před spamem.

Jaké druhy CAPTCHA můžeme potkat?

Při kontrolování můžeme potkat rovnou několik druhů CAPTCHA, které používají metodiku opisování textu nebo poznávání na obrázcích. V případě používání textové varianty nám stačí pouze opisovat text, jako takový. Celý internet je plný robotů, kteří jsou opravdu kvalitní. Proto jsou písmena v kódu nestandardizovaná, často křiklavě barevná, nebo přerušovaná.

Pro bezpečné připojení k internetu je ale mnohem lepší užívání obrázkové varianty, kde je pro roboty rozpoznávání výrazně ztížené. V tomto případě rozlišujete například části obrázku, kdy musíte najít jen obrázky obsahující daný předmět. Pro roboty je tento problém téměř neřešitelný.

Jak můžete CAPTCHA získat na svoje stránky?

Jedná se o službu, která je víceméně nabízena zdarma. Díky tomu můžete najít například pluginy pro jednotlivé volně dostupné CMS, nebo již předdefinované kódy CAPTCHA. Jedná se o jednu z technologií, která dělá připojení k internetu mnohem bezpečnější. Roboti tak díky tomu nemohou vkládat nebezpečné kódy do formulářů. Stejně tak má tento druh ochrany zamezit spamu škodlivých odkazů, které často obsahují viry a nevhodný obsah.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami