Browser

Browser je anglický výraz pro internetový prohlížeč, což je program, který slouží k celé řadě užitečných funkcí v čele s prohlížením internetu. Prohlížečů je celá řada, ale přibližně jen pětice je opravu oblíbená a často používaná.

Co vše browser umí a co nabídne

Základní vlastností internetového prohlížeče je pochopitelně zobrazování webových stran a vzdálených bodů na internetu. Mimo toho ale má i spoustu jiných užitečných funkcí jako je například prohlížení souborů PDF, nebo různých druhů grafiky jako GIF, kterou programy obsažené v základu Windows neumí otevřít. Různé prohlížeče pak navíc obsahují moduly a rozšíření, které mají ohromnou spoustu užití od vývojářských účelů až po stahování obsahu.

Nejoblíbenější internetové prohlížeče

Oblíbenosti internetových prohlížečů v počtu stahování už dlouhé rok vévodí Chrome od společnosti Google. Výhodou prohlížeče je především skvělí propojení se všemi funkcemi Google, takže je pro uživatele jejich služeb naprosto ideální volbou.

Velice oblíbené jsou rovněž i prohlížeče Firefox, nebo Opera. Mozilla Firefox přitom může nabídnout nejbezpečnější pobyt na internetu, protože je dlouhodobé nejlépe zabezpečeným prohlížečem. V neposlední řadě je uživateli mnohem lépe přijímaný nový prohlížeč Microsoft Edge, který nahradil neoblíbený Explorer.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami