Bluetooth

Bluetooth je moderní bezdrátovou technologií, která slouží především k přenosu dat a párování různých zařízení. Tvoří již naprosto základní vybavení všech přenosných přístrojů.

K čemu se v praxi využívá Bluetooth?

Bluetooth se všeobecně používá k propojení dvojice zařízení s účelem přenášení dat. Není ale rozhodně technologií typu hotspot, která by mohla sdílet mobilní data nebo dokonce plnohodnotné připojení k internetu.

Většinou se Bluetooth používá k přenosu drobnějších souborů, nebo takzvaných stavových hlášek. Propojení najdeme běžně mezi fitness náramky a chytrými telefony, popřípadě u bezdrátových myší nebo sluchátek.

Jaké jsou základní výhody a nevýhody Bluetooth?

Bluetooth jako takový má pochopitelně celkem dost velké množství výhod a nevýhod. Hlavní výhodou je, že se musí zařízení spárovat. O to se stará operační systém v zařízení, nebo přídavný software. Nelze se tak jednoduše připojit, aniž by to druhé zařízení vědělo. Propojení je navíc stálé a poměrně energeticky nenáročné.

Nevýhodou ale je, že Bluetooth nenabízí vysokou přenosovou rychlost. V tomto ohledu jej už dávno překonaly moderní technologie NFC. Vedle toho nemůže Bluetooth dávat k dispozici zdroje jako je připojení k internetu. I dnes se ale jedná o stále hojně užívaný, a především velice nenáročný, modul k bezdrátovému přenosu dat a signálů.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami