AP – Access Point

Access Point neboli „AP“ je anglickým výrazem pro přístupový bod a konkrétně značí vstup do počítačové sítě pomocí bezdrátového připojení.

Kde čemu je Access Point vhodný?

Využití přístupového bodu se dá interpretovat v mnoha případech. Jedním z těch nejčastějších je zprostředkování připojení k internetu pro veřejnost nebo v rámci kanceláří a pracovních kolektivů. Důležité je zmínit, že přístupové body nefungují výhradně pro připojení k internetu, ale ulehčují právě i komunikaci mezi jednotlivými zařízeními v rámci kanceláří a práce, protože díky přístupovému bodu mohou komunikovat na síti a nemusí přitom být mezi sebou fyzicky propojeni.

Tento druh komunikace se nazývá jako „dvou-skoková“. Nazývá se tak proto, že v rámci sítě každá komunikace mezi jednotlivými zařízeními nejdříve míří do přístupového bodu, který ji potom „pošle dál“ k cílovému zařízení.

 

Jaké zařízení se o AP stará?

O přístupový bod pro připojení k internetu i propojení jednotlivých zařízení se mohou starat i základní routery. Vyrábí se ale zařízení, která jsou určena přesně pro tento význam a jsou používány hlavně v rozsáhlejších budovách jako mohou být školy, nebo sídla firem. Umožňují tak do jedné sítě propojit nejen počítače ale i doplňky jako například projektory nebo tiskárny.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 149 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 504 návštěvníků