5G

Sítě 5G jsou již pátou generací chytrých mobilních sítí a představují nový celosvětový standard, který se stále připravuje. I když má mnohé odpůrce, tak vývoj 5G sítí celosvětově pokračuje a připravuje se jeho spuštění.

Výhody 5G oproti předchůdci

Předchůdcem pro 5G je starší připojení 4G. Mnozí jej mohou znát například jako LTE a slouží pro přenos mobilních dat, nikoliv pevného internetového připojení. Součástí 4G modelu je ale také technologie 4G Advanced, která vznikla právě za účelem plynulého a bezchybného přechodu na pátou generaci.

A v čem tkví výhody 5G? Pochopitelně se bude stejně jako u všech předchůdců jednat především o navýšení přenosové rychlosti. Standard by tam víceméně odpovídal svojí rychlostí běžně dostupným internetovým připojením.

Pokrok a budoucnost 5G

Již avizovaná rychlost by měla sahat až k 20Gb/s což je více násobek rychlostí předchozích technologií. Stejně tak by se měla i rychlost odezvy od cílového zařízení snížit na pouhé milisekundy. Komerční spuštění se prozatím odehrálo pouze v Jižní Koreji, ale spousta zemí včetně Francie a dalších evropských gigantů se na tento krok připravuje také. Odpůrci 5G se snaží o zastavení vývoje kvůli údajným nepotvrzeným dopadům na lidské zdraví. Ty ale byly zcela vyvráceny.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami