5G síť

5G síť je aktuálně nejdokonalejší globální sítí mobilního připojení k internetu. Jedná se o modernizací sítě z předchozího standardu 4G+, známého také jako LTE.

Kdo může 5G síť využívat?

5G síť mohou využívat všechna zařízení, která jsou koupená po roce 2017. Zařízení novější výroby, bez aktivní podpory 5G jsou opravdovou výjimkou a většinou jde o zařízení, která byla původně určená pro jiný, než Evropský trh. Kvalitní mobilní data tak může využívat víceméně většina zařízení.

Stejně tak ale lze 5 síť využívat také jako standardní připojení k internetu pro domácnosti. Na příjmu vysoce kvalitního internetového připojení pracuje celá řada předních operátorů, nebo i nový operátor na české scéně, Nordic Telecom.

Pokrytí sítí 5G u nás ještě není dokonalé

Prozatím je ale problémem i pokrytí sítí 5G v našich končinách. Ta totiž sice už byla dána do plného provozu, ale prozatím se dá využívat jen na opravdu omezeném počtu lokalit. Nejdále je v tomto porovnání operátor Vodafone, který dokázal už pokrýt většinu republiky. Kvalitní připojení k internetu tak nemůžete využívat jen v hůře dostupných lokalitách republiky. Nejhorší pokrytí zatím nabízí operátor O2, který ale pokrývá kvalitně hlavní město Praha.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami