Internet v mobilu je dnes téměř naprostou záležitostí, bez které si nedokážeme představit každodenní zábavu či práci. Je zároveň mnohem dostupnější, než tomu bylo dříve, díky široké nabídce mobilních operátorů. V rámci této rubriky se podíváme na nejčastější způsoby tarifů, které operátoři nabízejí. A k tomu také na vlastnosti a rychlosti standardních druhů připojení, které se dnes používají.

Datová nabídka od mobilních operátorů

Tarify limitované datovým objemem

Stále nejčastější variantou připojení, jsou tarify limitované datovým objemem. Objemy dat se dnes nejčastěji používají v gigabitech na měsíční období. Menší objemy jsou vyloženě pro ty, kteří internet používají zřídka, nebo jen na instant messaging aplikace.

Naopak gigabajtové položky jsou pro ty, kteří využívají internet pravidelně a rádi si občas prohlédnou některá multimédia. Počítejte ale s tím, že pro případné hodně aktivní užívání internetu budete spíše potřebovat neomezená data, která si probereme za chvíli.

Tarify omezené rychlostí připojení

Tarify omezené rychlostí připojení jsou většinou neomezené. To znamená, že můžete využívat jakoukoliv si přejete porci dat, ale máte podle ceníku omezenou rychlost připojení. Ta je vždy na úrovni alespoň připojení 4G, ale jen lepší tarify už fungují na principu připojení 5G sítě, která už nabízí opravdu vysoce kvalitní připojení k internetu.

Internet v mobilu

Jaké jsou současné technologie připojení?

Široce rozšířená 4G a 4G+

Připojení rychlosti 4G a 4G+ je velice rozšířené po celé republice a nepřístupné není jenom v horských oblastech či oblastech se špatným připojením. Víceméně všechna moderní zařízení jsou ho schopna přijímat a nemusíte tak mít obavy, jestli ho budete moci přijímat.

5G je v České republice stále na začátku

Podle toho, jakého operátora využíváte, budete moci využívat i 5G připojení. Připojení pomocí 5G sítě už nabízejí všichni operátoři, ale každý v jiném rozsahu. Ke konci roku 2021 platí, že nejrozšířenější 5G síť má společnost Vodafone, naopak nejmenší pokrytí má společnost O2. Nová 5G síť je po všech stránkách výrazným zdokonalením 4G.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 149 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 906 návštěvníků