Internet na cesty

Internet na cesty je variantou, jak si můžeme užívat připojení k internetu odkudkoliv potřebujeme, aniž bychom k tomu nutně potřebovali pevného připojení nebo wifi. Realizuje se pomocí datové SIM karty s danými limity podle konkrétního tarifu, a v některých případech také speciálního SIM modulu.

Dívka ve slaměném klobouku sedící na lavičce na letišti, surfující na internetu na mobilním telefonu

Dostupné tarify pro internet na cesty

Pořídit si svojí vlastní datovou SIM a užívat si internet na cesty, není problém u žádného ze standardních operátorů v České republice. Někteří virtuální operátoři tuto službu nenabízejí, ale standardní poskytovatelé z trojice Vodafone, T-mobile a O2 s konkurencí nabízí internet na cesty s různými variantami.

Tarify s datovým limitem

Nejstandardnější jsou tarify, které máte určený datový limit podle požadavků. Standardně se dneska jako datové limity uvádějí řády gigabitů, nejspíš i desítek gigabitů pro standardní užívání. Nevýhodou je, že jakmile datový limit vyčerpáte, většinou přicházíte o kompletní připojení k internetu.

Někteří operátoři ale namísto úplného vypnutí preferují snížení rychlosti připojení. Snížení rychlosti je opravdu velké, takže na multimédia například nebude připojení použitelné. Postačí ale na základní online komunikaci a prohlížení webu. Další případnou možností je dokoupení více dat.

Symbol Wifi připojení

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami

Neomezené tarify s rychlostním limitem

K dispozici jsou dnes už i neomezené tarify, nemáte tady tak žádné limity dat, které můžete použít. Cenové hladiny jednotlivých tarifů se ale liší maximální rychlostí sítě, kterou dostanete k dispozici. Zpravidla ale platí, že i nejlevnější neomezené tarify s nízkou rychlostí mohou poskytnout dostatečně dobré připojení i na interaktivní zábavu.

Moduly pro internet na cesty

Internet na cesty funguje přes datovou SIM. Ta je specifická tím, že je určena především pro odesílání a přijímání dat, nikoliv dalších služeb. Ne každé zařízení ale disponuje konkrétním slotem pro SIM kartu. Pro ty, které jím nedisponují je ale možnost využít moduly pro internet na cesty. Tyto moduly podporují všechny moderní operační systémy. Navíc se připojují přes všudypřítomné rozhraní USB, díky čemuž je tak kompatibilní víceméně se všemi dostupnými přístroji.

Nabídka tarifů

Zajímá mě