Připojení k internetu pomocí technologie DSL je víceméně nejrozšířenější datovou linkou, která v České republice funguje. DSL najdete ve všech alespoň průměrně obydlených zónách a díky tomu je i připojení k internetu s DSL dostupné opravdu všem. Není ale DSL jako DSL. DSL technologie je poměrně stará a proto ji najdeme v několika variantách, s čímž se pojí také rychlosti, ve kterých může DSL technologie pracovat.

Rychlost a vlastnosti internetu ADSL

ADSL internet je velice rozšířené, ale již poměrně staré připojení k internetu. Předpona A v názvu připojení značí vlastnosti. ADSL je totiž takzvané asynchronní připojení, což v praxi poznáte tak, že má odlišnou rychlost stahování dat, která je vyšší a naopak nižší rychlost nahrávání dat na internetu. Rychlost ADSL se počítá v řádu desítek megabajtů.

+ Vysoká dostupnost internetu
+ Nenáročné na instalaci a údržbu

Asynchronní připojení (nižší rychlost stahování)
Horší stabilita ve větší vzdálenosti od zdroje signálu

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 149 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 33 návštěvníků

Dokonalejší systém VDSL

Technologie VDSL je starších bratrem ADSL a řadí se tak do rodiny druhů připojení technologií DSL. Předpona V tentokrát znamená Vysokorychlostní (anglicky very high speed) a značí mnohem vyšší rychlosti, kterých je VDSL Schopno dosáhnout. Rozdíly mezi stahováním a nahráváním jsou zde rovněž mnohem menší, než je tomu u ADSL. Jedná se tak o všeobecně zdokonalenou technologii ADSL.

+ Vysoká dostupnost internetu
+ Lepší rychlost internetu
+ Nenáročné na instalaci a údržbu

Méně stabilní rychlost připojení
Vlastnosti záleží na vzdálenosti od zdroje signálu

Měření rychlosti DSL internetu

Pro měření rychlosti připojení k internetu pomocí DSL se používají standardní webové aplikace pro měření rychlosti připojení k internetu. Při správně provedeném měření jsou vám doporučené aplikace poskytovatelem připojení schopny nabídnout dostatečně přesné připojení pro účely kontroly a případné úpravy připojení.

Spustit měření