Bezdrátový internet na doma

Bezdrátový internet na doma je způsobem připojení v místech, kde není k dispozici klasické připojení k internetu například technologií VDSL nebo jinou podobnou „drátovou technologií“. Bezdrátový internet může mít poměrně limitované možnosti a rychlosti oproti pevnému internetu, ale zároveň disponuje celou řadou výhod, které naopak rozhodně stojí za zvážení.

Co rozhodně stojí za zmínku!

Přenosná technologie víceméně kamkoliv

Bezdrátový internet nemusíte mít jen pevně upíchnutý doma či na chatě. Mnohé přijímače jsou schopny internet brát víceméně kdekoliv, kde máte připojení k dispozici. Není tak problém z bezdrátového připojení udělat menší hotspot na cesty, nebo na převoz mezi domovem a chatkou.

Široká nabídka tarifů

Bezdrátový internet dlouho neměl moc velkou tarifní nabídku. To se ale zásadně změnilo v posledních letech a aktuálně si můžete užívat ohromné nabídky od celé řady různých poskytovatelů připojení k internetu nebo mobilních operátorů. S velikostí nabídek se pochopitelně liší také hodnoty jednotlivých druhů připojení a ceny, za které je lze pořídit.

Některé nevýhody, které bezdrátový internet má

Omezená rychlost

je rozhodně jednou z těch nevýhod, které vás budou zajímat nejmíň. Bezdrátová technologie pochopitelně v mnoha ohledech nedokáže dosáhnout takového výkonu, jako tomu může být například u efektivnějších drátových technologií. Bavíme se zde v nejlepším případě o desítkách megabitů.

Jednou z věcí, která do budoucna bezdrátový internet dokáže povýšit na lepší úroveň ale rozhodně bude 5G síť, která je v České republice už oficiálně spuštěná. Ta nabídne mnohem větší rychlost při menší odezvě.

Menší stabilita připojení

Stabilita připojení je tady trošku zapeklitá. V některých oblastech to nemusí být úplně „žhavé téma“, ale pravdou je, že může být bezdrátové připojení například ovlivněno počasím. To může v mnoha případech pokazit večer. Zapomínat byste tak neměli

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami

Nabídka tarifů

Zajímá mě