VoLTE

VoLTE je moderní nadstavbou síťového standardu 4G a pokračuje ve své aktivitě i na modernějším standardu 5G. Jedná se o nástroj, který pomáhá zdokonalit kvalitu telefonních hovorů oproti předchozím dostupným technologiím.

Co pro užívání VoLTE potřebuji?

VoLTE je běžně dostupná služba bez ohledu na to, u jakého poskytovatele mobilních služeb aktuálně jste. Není ani nijak extra zpoplatněna oproti standardním poplatkům za síťové služby. Jediné co potřebujete, je mobilní zařízení, které technologii VoLTE podporuje. To jsou víceméně všechny modernější telefony, které se vyrábějí od roku 2017 a novější.

Někteří operátoři mohou mít standardně volbu VoLTE zakázanou v základním nastavení a tak je potřeba ji aktivovat v administraci svých služeb na telefonní lince, nebo rovnou v samoobsluze vašeho mobilního operátora.

Co vůbec VoLTE dělá a jak funguje?

Celá technologie VoLTE se občas souhrnně nazývá jako volání přes wifi nebo volání před mobilní data. Princip této služby spočívá v tom, že přenáší část hovorových dat mimo klasickou telefonní linku, ale k posílení využívá technologií mobilních dat nebo připojení k internetu. Výsledkem je mnohem stabilnější hovor s lepší odezvou a zvukem. A především posílení signálu pro využívání volání v méně dostupných oblastech, jako mohou být například horská pásma.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami