DVB-T2

DVB-T2 je způsob vysílání televizního signálu. Je nástupcem předchozího DVB-T na které se postupně ve světě i u nás přechází. Dnes na tomto standardu funguje většina populárních kanálů.

V čem je DVB-T2 odlišné?

Oproti svému předchůdci není nijak extrémně odlišné. Důležitý je především fakt, že i tento standard přenáší veškerá textová, zvuková i obrazová data na stejném principu. Ohromným rozdílem je pro DVB-T2 existence takzvaného multiplexu. Ten umožňuje na jedné frekvenci přenášet až dvacet televizních kanálů. Do uvolnění T2 přitom bylo potřeba pro každý kanál svojí vlastní frekvenci.

Přechod na DVB-T2 v Česku a co je pro něj třeba

V rámci podzimních měsíců už dochází ke kompletnímu přechodu na tento standard. Kanály jsme už delší dobu mohli v rámci standardu T2 přijímat, ale až od září 2020 dochází k plošnému ukončování vysílání ve starším DVB-T. Nejzásadnějším rozdílem pro diváky je, že starší set-top boxy a přijímače podporující DVB-T si s novým standardem neporadí a je proto potřeba pořídit přijímací zařízení, které je na standard DVB-T2 plně připraveno.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami