Adblock

Adblock je rozšíření pro prohlížeče nebo druh aplikací, které fungují jako blokující proti reklamám vkládaným online. Některé z nich jsou volné dostupné, některé dokonce placené.

Jak adblock funguje?

Připojení k internetu bylo dlouhou dobu populární i díky tomu, že rušivý element v podobě reklam nebyl moc zřejmý. Časem se to ale začalo měnit. Adblock je nástroj, který jednoduše potlačuje reklamy a jejich zobrazení. Při připojení k internetu se reklamy vykreslují přes Javascript v prohlížeči. Adblock jako nástroj z technologického hlediska dokáže skripty známých reklamních společností blokovat, díky čemuž se vůbec nevykreslí.

Proč někdy adblock není funkční?

Některé weby ale dávno dokážou detekovat tento druh software a nabídnout alternativní reklamy. Především u zahraničních webů je to při prohlížení internetu běžné. U nás se většinou setkáme s typickým vyskakovacím oknem, které nám zkrátka jen nezpřístupní obsah webu, pokud adblock nevypneme.

Pro velkou řadu společností v online prostředí jsou totiž reklamy jediným příjmem z provozu webu. Adblock si můžete stáhnout v jakémkoliv běžném prohlížeči. Stačí vám připojení k internetu a najít pod klíčovým slovem rozšíření adblock. Zároveň ale máte i možnost limitovat, na jaké weby adblock bude aktivní, a u kterých naopak reklamy propustí.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami